Näyttelytuloksia/Show Results 2013


Bernarossa Cherokee "Artturi"

20.04. Talsi, Tijana Konrad VAL ERI1 SA PU1 LV SERT LV MVA ROP
21.04. Talsi, Carsten Birk VAL ERI1 SA PU2
19.05. Jämsä, John Wauben VAL ERI2 SA PU3
25.05. Lviv, VAL ERI1 PU1 UA SERT UA MVA CACIB ROP RYP-3
26.05. Lviv, VAL ERI1 PU2 UA SERT VARACACIB
09.06. Orivesi, Pirjo Aaltonen VAL ERI1 SA PU4
29.06. Silute, VAL ERI2
30.06. Silute, VAL ERI1 PU1 N LT SERT LT BALT MVA ROP RYP-3
13.07. Hyvinkää, Jurate Butkiene VAL ERI1 SA PU1 ROP
14.07. Oulu, erikoisnäyttelyä vastaava, Ann Long Doyle VAL ERI2 PU2 CACIB
20.07. Valga, VAL ERI1 SA PU1 VSP
21.07. Tarto, VAL ERI1
28.07. Ransäter, Kurt Nilsson VAL ERI3 PU3 VA-SERT
03.08. Iisalmi, Gunther Ehrenreich VAL ERI2 PU2 VARACACIB
10.08. Pskov, VAL ERI1 PU1 RU SERT RU MVA RKFV-13 CACIB ROP
17.08. Uzhgorod, VAL ERI1 PU1 UA SERT CACIB ROP
24.08. Valkeakoski, erikoisnäyttely, Helen Davenport Willis VAL ERI
25.08. Tervakoski, Natalia Leonova VAL ERI4 SA
31.08. Mäntyharju, Marianne Holm VAL ERI1 SA PU2
01.09. Suonenjoki, Per Kristian Andersen VAL ERI3
12.10. Valmiera, VAL ERI1 SA PU1 VSP
27.10. Lahti, Massimo Inzoli VAL ERI3
02.11. Växjö, Charlotte Höier VAL ERI2 SA PU3 VA-SERT
03.11. Herning, Danish Winner 2013, Lisbet Utke-Ramsing VAL ERI4 SA
13.12. Helsinki, Helsinki Winner 2013, Svein Helgesen VAL EH
14.12. Helsinki, Nordic Winner 2013, Anne-Marie Beenen-Sluijters VAL ERI
15.12. Helsinki, Finnish Winner 2013, Matti Luoso VAL ERI


Bernarossa Lord Of The Rings "Valtteri"

13.01. Lahti, Maija Mäkinen NUO H
20.01. Turku, Czeglédi Attila NUO ERI1 SA
24.02. Tuusniemi, Kirsti Louhi NUO EH
16.03. Kristiansand, Kurt Nilsson NUO ERI2
31.03. Lappeenranta, Elena Ruskovaara NUO ERI1 SA
20.04. Talsi, Tijana Konrad NUO ERI1 SA PU3
21.04. Talsi, Carsten Birk NUO ERI1 SA PU1 LV SERT ROP
09.05. Mikkeli, Marjo Järventölä NUO ERI2
11.05. Hamina, Tanya Ahlman-Stockmari NUO EH1
12.05. Helsinki, Henny Kappetjin NUO ERI2
18.05. Jämsä, John Wauben NUO EH2
19.05. Lahti, Teija Salmi-Aalto NUO ERI1
25.05. Lviv, NUO ERI1 PU2 UA SERT VARACACIB
26.05. Lviv, NUO ERI1 PU1 UA SERT CACIB ROP
09.06. Orivesi, Pirjo Aaltonen NUO ERI1 SA PU3 VA-SERT
16.06. Kotka, Ligita Zake NUO ERI1 SA "PU5" SERT
29.06. Silute, AVO ERI3
30.06. Silute, AVO ERI2
07.07. Karjaa, Sanna Vakkilainen NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
13.07. Hyvinkää, Jurate Butkiene AVO ERI3 SA
14.07. Oulu, erikoisnäyttelyä vastaava, Ann Long Doyle AVO EH3
20.07. Valga, AVO ERI1 SA PU2 EE SERT
21.07. Tarto, AVO EH
28.07. Ransäter, Kurt Nilsson AVO ERI3
03.08. Iisalmi, Gunther Ehrenreich AVO ERI3
04.08. Nokia, Janiki Steinbock AVO EH
10.08. Pskov, AVO ERI2 RU VA-SERT
17.08. Uzhgorod, AVO ERI2 UA VA-SERT
18.08. Uzhgorod, AVO ERI1 PU1 UA SERT CACIB ROP RYP-2
24.08. Valkeakoski, erikoisnäyttely, Helen Davenport Willis AVO ERI
25.08. Tervakoski, Natalia Leonova AVO EH4
31.08. Mäntyharju, Marianne Holm AVO ERI1 SA PU1 SERT FI EE LV UA MVA ROP
05.10. Pskov, Tatjana Romanovska VAL ERI1 PU1 RU SERT RU MVA VSP
12.10. Valmiera, AVO ERI1 SA PU2
13.10. Siauliai, Pettko Csaba VAL ERI1 PU1 N LT SERT LT BALT MVA ROP
02.11. Växjö, Charlotte Höier AVO ERI3 SA
03.11. Herning, Danish Winner 2013, Lisbet Utke-Ramsing AVO EH


Bendoran BartolomeDenzel "Rasmus"
31.08. Mäntyharju, Marianne Holm VAL ERI2